Гра в бадмінтон: основні правила

Гра в бадмінтон: основні правила

Грати в бадмінтон в даний час вважається ознакою хорошого тону, тому якщо ви є шанувальником цього виду спорту, пропонуємо звернути увагу на основні правила цієї чудової гри.

Традиційно, партія в бадмінтон розігрується між двома гравцями. Гра відбувається на майданчику, розділеною сіткою, по обидва боки від якої знаходяться противники. Останнім часом стали особливо популярними турніри, де гравці б'ються попарно, тобто з одного і з іншого боку сітки знаходяться по два гравці, що утворюють команду.

На початку гри відбувається жеребкування, яка дозволяє виділити одного з гравців. Той, хто виграв жереб, може зробити вибір на користь певної сторони майданчика або на користь першої подачі. Подача волана відбувається тільки знизу, причому в момент удару не допускається підняття ракетки вище пояса. Виробляючи подачу, гравцям забороняється залишати межі своїх майданчиків або наступати на лінії.

Матч в бадмінтоні складається з трьох геймів, хоча можуть бути і інші варіанти. Очко зараховується подаючої стороні, в разі падіння волана на боці суперника. При досягненні однієї зі сторін рахунку в 15 балів (для чоловіків) і 11:11 (для жінок), гейм вважається закінченим. Виняток становлять випадки, коли попередній рахунок був 14:14 (для чоловіків) або 10:10 (для жінок). Та сторона, яка перша досягла рахунку 14 або 10 (в залежності від статі гравців), має право вибрати, який рахунок виявляється остаточним. Гра може бути без продовження, до досягнення рахунку 15 (10), а може бути з продовженням і закінчитися після досягнення 17 і 13 очок для чоловіків і жінок відповідно.

Під час матчу гравці міняються місцями після першого гейму і перед початком третього. Подача волана проводиться тільки з правого боку поля. Відображення подачі відбувається тільки за участю приймаючого гравця. Будь-які спірні питання, які вимагають розгляду, дають право судді зупинити гру до з'ясування.

Назад
Go top