Аеробіка чи ритмічна гімнастика була хайпом 80-х. Напевно, багато хто пам’ятає або чув про дівчат у яскравих лосинах і купальниках, які закликали радянських домогосподарок на ТВ-тренування. Що з аеробікою зараз і в чому її фішка, розбираємося далі.
Що таке аеробіка та яку користь вона приносить?
Отже, аеробіка є комплексом кардіо-вправ, виконуваних під ритмічну музику. Це своєрідна комбінація танцю і спортивного тренування. Уперше про користь аеробних занять заговорив ще в 1960-х американський лікар Кеннет Купер. Але справжніми популяризаторами масових тренувань стали Джекі Соренсен та акторка Джейн Фонда, яка випустила книгу та відеокасети з комплексом вправ під музику.
Користь цього модного дозвілля полягає в зміцненні всього організму та підтримки його в тонусі. Аеробіка дозволяє:
- ефективно скинути вагу;
- покращити самопочуття;
- підняти настрій;
- підвищити витривалість;
- зміцнити імунітет;
- сформувати граціозну фігуру та поставу;
- покращити роботу серцево-судинної системи.

Як аеробіка впливає на тіло та організм?
Усі ці плюшки від занять аеробікою ми отримуємо завдяки тому, що, виконуючи вправи, інтенсивно дихаємо й насичуємо організм великою кількістю кисню. Це сприяє тому, що:
- дихальні м’язи та легені працюють краще, більш інтенсивно розподіляючи кисень по всьому тілу;
- регулюються потоки крові;
- нормалізується тиск;
- зміцнюється міокард, що зменшує ризик інфаркту;
- кісткові та м’язові тканини стають міцнішими;
- збільшується кількість ліпопротеїнів високої густини, а кількість негативного холестеролу, навпаки, зменшується. Завдяки цьому артерії не закупорюються, у такий спосіб мінімізуючи можливість інсульту.
Основні види аеробіки
Спочатку основою аеробіки вважався біг підтюпцем, плавання й катання на велосипеді, потім до них стали додаватися комплекси вправ — звичайних і з використанням спеціального інвентарю: гребенів, тренажерів, степерів, бігових доріжок тощо. Сучасна аеробіка налічує понад 20 різновидів. Розглянемо найпопулярніші.
Класична аеробіка
Цей вид є базою для решти видів аеробіки. Він вчить правильно рухатися та розвиває координацію. По суті, це комбінація аеробних та анаеробних вправ, бігу, стрибків і танцювальних рухів під музику. Тренування з класичної аеробіки проходить у досить швидкому темпі та спрямоване на пропрацювання всіх м’язів.
Аквааеробіка
Як випливає з назви, аквааеробіка — це комплекс вправ під музику, що виконується у воді. Вона вважається ефективнішою за рахунок додаткового опору від води. До того ж температура в басейні зазвичай трохи нижча, ніж градус тіла, і додаткова енергія витрачається ще й на підтримку температурного режиму організму. Водночас аквааеробіка характеризується меншими навантаженнями на опорно-руховий апарат та суглоби. Зазвичай тренування складається з розминки, кардіо та силових вправ. Часто акцент робиться на пропрацювання м’язів рук, стегон та сідниць.
Танцювальна аеробіка
Це один із найпопулярніших напрямів сьогодні, який має багато різновидів: латина, джаз-аеробіка, стрип-денс, танець живота, фанк, хіп-хоп та інші. Суть полягає в тому, щоби виконувати танцювальні зв’язки під музику без силових навантажень та допоміжного інвентарю. У танцювальній аеробіці існують певні типи рухів, наприклад, робота однієї частини тіла під час нерухомості інших, незалежні рухи різних частин тіла, зустрічні рухи тощо. З їх комбінацій і складається тренування.
Степ-аеробіка
Заняття степ-аеробікою полягають у виконанні вправ на спеціальній степ-платформі у вигляді сходинки. Вони вважаються більш інтенсивними та енерговитратними, ніж багато інших видів аеробіки. Виділяють 11 основних рухів. Залежно від того, у якому темпі та комбінаціях вони виконуються, визначається підвид степ-аеробіки. Наприклад, степ-денс, коли рухи зв’язуються в танцювальні зв’язки; інтервальний степ; power step з додаванням силових вправ тощо.
У клубі «Гран Прі» ми надаємо декілька залів для групових і індивідуальних занять аеробікою і пропонуємо хороший вибір напрямів, зокрема аквааеробіку та аквафітнес. Розклад занять і вартість абонемента доступні у нас на сайті.