Фітнес для вагітних

Фітнес для вагітних

Про необхідність фітнесу для вагітних, а також про основні правила проведення подібних тренувань нам розповіла майстер спорту міжнародного класу з підводного плавання Катерина Бухал.

В даний час Катерина також є персональним тренером і автором програми «Аквафитнес для вагітних» фітнес клубу «Гран-Прі».

Загальні рекомендації

Спочатку кілька загальних рекомендацій, якими люб'язно поділилася Катерина:

  • перед тим, як приступити до занять з фітнесу, вагітна жінка повинна обов'язково отримати дозвіл лікаря, який її спостерігає. Тільки після цього тренер може приступити до розробки індивідуальної програми занять;
  • водні вправи вважаються найбільш придатними для заняття спортом для майбутніх мам. У воді не відбувається підвищення температури тіла, на відміну від занять в залі. Виконання вправ у воді дозволяє зменшити прояви набряків і отриманий ефект тримається протягом доби;
  • при виконанні вправ у воді знижується рефлекторна збудливість м'язів і відсутня ударне навантаження на хребет;
  • водні процедури надають м'яку масажну дію, яка дозволяє впоратися з варикозним розширенням судин, а також надає загальний релаксаційний вплив на організм людини;
  • робити вправи у воді набагато безпечніше, оскільки відсутня небезпека різких рухів, що особливо небезпечно для майбутніх мам.

Заняття в басейні дозволяють освоїти безліч вправ для вагітних жінок: це і просто плавання, різні дихальні вправи, аквааеробіка, а також вправи на зміцнення різних м'язів.

Тренування, як правило, проходить наступним чином:

Розминка триває не менше 5-7 хвилин. Комплекс виконуваних вправ спрямований на зігрівання тіла і правильну постановку дихання.

Основна частина тренування включає тренувальний блок вправ, який виконується з використанням різного обладнання, такого як аква-рукавички, нудлс, маленькі гантелі. У програму тренування нерідко включають роботу у бортика, де виконують вправи, спрямовані на зміцнення тазостегнового суглоба, який зазнає природні зміни в період виношування дитини.

Заключна частина тренування включає релаксацію, розтяжку, а також вправи для відновлення дихання.

Основні правила

У разі, коли вагітна жінка воліє виконувати фізичні вправи самостійно, слід запам'ятати кілька важливих правил:

  • по закінченню другого триместру забороняються вправи в положенні лежачи на спині;
  • під час тренування необхідно постійно стежити за стійким положенням ніг;
  • виконуючи фізичні вправи слід вживати на 300 ккал більше, ніж зазвичай;
  • вживання рідини на тренуваннях в перші місяці вагітності слід збільшити;
  • що стосується вживання води на останніх місяцях вагітності, то його, навпаки, слід обмежити.
Назад Вперед
Go top