Правила гри в теніс

У грі у великий теніс на тенісних кортах беруть участь два гравці або дві пари гравців. Будь-який великий фітнес клуб пропонує своїм клієнтам якісні тенісні корти для проведення гри у великий теніс. Противники перекидають одне одному м'яч за допомогою тенісної ракетки. Основною метою гри вважається направити м'яч на сторону противника таким чином, щоб противник (або пара супротивників) не зміг його повернути.

Подача. Саме подача є початком кожного розіграшу. Суперники по черзі подають одне одному м'яч. Гравець, що подає знаходиться за задньою лінією і перекидає м'яч в площину площадки, діагонально протилежну стороні супротивника. Якщо при подачі, м'яч потрапляє в сітку або за лінію тенісного корту, що подає гравець має право повторити подачу ще раз. У разі, коли подібне повторюється, противнику присуджують очко. Якщо м'яч перелітає сітку, хоча б трохи торкаючись, подачу необхідно переграти. Порушенням вважається заступ за лінію подачі.

Гейм. На початку кожного гейму встановлюють нульовий рахунок. Якщо подача виграна, особа, що подає отримує 15 очок, в іншому випадку - стільки ж очок отримує противник. У другій подачі розігрується 30 очок, потім 40, а наступний розіграш приводить до перемоги в геймі тільки в тому випадку, коли у противника менше 30 очок. Якщо ж на цьому етапі обидва гравці мають по 40 очок, то суперник, який перемагає в наступній подачі, виграє гейм.

Сет. Сет вважається виграним в тому випадку, коли гравець виграв 6 геймів. При різниці в одне очко, тобто, за рахунку 6-5, розігрують ще один гейм. За рахунку 7-5, сет вважається зіграним. У разі, коли рахунок становить 6-6, розігрують тай-брейк.

Тай-брейк розігрують наступним чином: після першої подачі, противник робить вже дві подачі і подальша гра відбувається при зміні подач через дві. Особою, що виграла, вважається той гравець, який першим набере 7 очок, при збереженні різниці в два очка.

Матч. Матч при грі в теніс може складатися з трьох або п'яти сетів. При трьохсетовому розіграші перемагає той противник, який виграв 2 сети. Коли матч п'ятисетовий, особою, який виграв вважається той противник, що виграв 3 сети.

До важливим додатковим правилам тенісу в фітнес клубі відносять такі:

• м'яч, який зачепив сітку і впав на стороні супротивника, зараховується, якщо зроблений не від подачі;
  • лінія також вважається полем;
  • подачу слід відбивати лише після того, як м'яч відскочив; що стосується гри, то тут м'яч можна відбивати і до відскоку і після нього;
  • якщо м'яч торкнувся тіла гравця, або був відбитий до перетину ним сітки, очко не зараховується.