Готуємося до катання на лижах: поради тренера Антона Гречанюка

Готуємося до катання на лижах: поради тренера Антона Гречанюка

Гірськолижні курорти вже відкрили сезон і багато людей з нетерпінням чекають, коли вони будуть спускатися сніжними схилами. Однак перед тим, як стати на лижі, потрібно підготувати своє тіло до навантаження. Тренер фітнес-клубу «Гран-Прі» Антон Гречанюк знає, як це зробити, адже він і сам захоплюється гірськолижним спортом.

— Чому важливо підготуватися до катання

— «Готуватися до катання необхідно, щоб не виникло болю в м'язах. Люди, у яких погана фізична підготовка, стають на лижі, катаються 1 день, а потім 2 – 4 дні не можуть встати з ліжка. Адже у них з'являється сильна крепатура, через яку вони не тільки не можуть кататися, але і навіть просто поворухнутися. Також хороша підготовка підвищить рівень і якість катання».

— За скільки часу потрібно почати підготовку

— «Якщо ви фізично активні цілий рік, тренуєтеся як мінімум 3 – 4 рази на тиждень, то потрібно лише приділити більше уваги тим м'язам, які задіяні під час катання. Додаткове навантаження не потрібне. Якщо ж людина веде малорухливий спосіб життя і не звикла до фізичного навантаження, підготовці доведеться присвятити 2 місяці, мінімум – 1. Чим нижче у людини фізична підготовка, тим більше часу їй знадобиться».

 Які групи м'язів працюють під час катання на лижах

— «В основному працюють м'язи-стабілізатори – прес і поперек. Саме вони відповідають за утримання рівноваги. Активну участь беруть м'язи ніг: сідниці, приводящі м'язи стегна, квадрицепси, біцепси стегна і м'язи гомілки».

 Вправи для підготовки до катання

— «Необхідно виконувати вправи, за допомогою яких можна пропрацювати м'язи, що задіяні під час катання. Для цього рекомендую починати тренування із загальної розминки на все тіло, а далі приділити особливу увагу нижній його частині, а саме ногам.

Серед вправ можу виділити:

➊ Класичні присідання з середньою постановкою ніг або присідання на нестійких опорах, наприклад на BOSU.
➋ Випади або ходьба випадами.
➌ Мертва або станова тяга.
➍ Підйоми на носки або перестрибування невисокої перепони (ця вправа імітує основний рух під час катання – перекантування).
➎ Гіперекстензія або «Супермен» лежачи на підлозі.
➏ Підйоми колін у положенні лежачи на лаві з нахилом, скручування або спіт-апи».

Запорукою успішного і приємного катання є хороша фізична форма. Записуйтеся на тренування, щоб встигнути підготуватися до катання і провести відпочинок активно. З тренерами фітнес-клубу «Гран-Прі» вам підкориться будь-який схил!

Назад Вперед
Go top