Правила гри в бадмінтон

Правила гри в бадмінтон

У бадмінтоні, як і в усіх ракеточних видах спорту, є свої правила гри. Від того, наскільки добре ви знаєте теорію, залежить ваш успіх у матчі ─ помилки можуть коштувати очок, і навіть продумана тактика не виправить ситуацію.

Основні поняття та моменти гри в бадмінтон

Гру в бадмінтон спортсмени називають матчем або зустріччю. Складається вона з геймів (партій) ─ в них допускається участь 1х1 або 2х2 гравців, в залежності від кількості учасників будуть варіюватися й правила.

Виграш у бадмінтоні зараховується тільки тоді, якщо ви перемогли в парі геймів. Якщо якій-небудь зі сторін пощастить обійти іншу у двох партіях підряд, вона автоматично стає переможцем. У разі, коли удача посміхається гравцям по черзі, результат зустрічі вирішує третій гейм.

Для перемоги в геймі потрібно набрати 21 очко при мінімальному розриві з суперником у 2 очка. Якщо на рахунку однієї сторони буде 21 очко, але різниця не перевищить 1, партія триватиме до необхідного розриву або отримання 30 очок будь-яким гравцем.

Бадмінтон передбачає однакові умови для учасників матчу ─ вони повинні обмінюватися сторонами майданчика по завершенню кожної партії. Обмін може відбуватися і в додатковому третьому геймі, коли один із гравців набрав 11 очок.

Подаруйте собі клубну картку «Гран-Прі» та почніть подорож у світ бадмінтону в Києві разом із професійним тренером. Кількох індивідуальних занять вистачить, щоб поставити правильну техніку. Дізнатися вартість абонемента можна на сайті фітнес-клубу.

Правила подачі в бадмінтоні

Заняття ракеточними видами спорту ─ це не тільки групова практика, але й знання правил проведення подачі. Для бадмінтону прийнято дотримання наступних пунктів:

 1. На старті кожної партії перший розіграш волана завжди проводиться справа, важливий діагональний напрямок подачі.
 2. Рахунок допомагає гравцям орієнтуватися в наступних розіграшах. Парна і непарна кількість очок у сторони, що подає, означає подачу з правого і лівого квадрата відповідно.
 3. Учасникам матчу під час подачі забороняється сходити з місця, наступати на розмітку або порушувати межі свого квадрата.
 4. Волан подається тільки у разі готовності сторони, що приймає. Не допускається надмірна затримка.
 5. Старт подачі ─ це рух струнної поверхні ракетки до волана. Порушеннями вважаються будь-які помилкові рухи або паузи.

Повторення подачі дозволяється, якщо у випадку промаху гравець не зачепив волан ракеткою.

Правила бадмінтону для одиночних ігор

Гра 1х1 вимагає від учасників матчу дотримання окремих правил:

 1. Відсутність або парна кількість очок на рахунку сторони, що подає, означає подачу і приймання волана з правої сторони квадрата (стосовно кожного гравця).
 2. Подача і приймання здійснюються зліва, якщо кількість очок у геймі непарна.
 3. Коли сторона, що подає, виграє розіграш, вона продовжує подавати й після зміни квадрата.
 4. Сторона, що приймає, починає подавати у разі перемоги в розіграші.

Правила бадмінтону для парних ігор

На парні ігри в бадмінтон поширюються ті ж правила, що й на одиночні, але з деякими доповненнями:

 1. Для початку гри необхідна спеціальна парна розмітка.
 2. На старті матчу гравці займають свої позиції, міняти поле подачі можна тільки після зарахованого очка або між геймами.
 3. Партнери гравців можуть перебувати в будь-якому місці майданчика на момент подачі, але тільки в позиції, що не заважає противникам бачити один одного.
 4. У разі почергового удару волана гравцем і його партнером зараховується фол.

Щоб осягнути ази гри в бадмінтон і засвоїти основні правила, купіть абонемент «Гран-Прі» ─ наші тренери навчать вас тримати ракетку й проведуть інструктаж. Забронювати вільний час для занять і дізнатися ціну оренди майданчика можна на ресепшені або телефоном.

Назад Вперед
Go top