Як організувати аматорський турнір з міні-футболу?

Як організувати аматорський турнір з міні-футболу?

Аматорські футбольні турніри ─ прекрасний інструмент мотивації, який працює на згуртування колективу та підняття корпоративного духу. Щоб він функціонував безвідмовно, потрібно професійно підійти до питання організації ─ тоді все гвинтики системи займуть свої місця, а ви отримаєте захід, що за якістю не поступається чемпіонатам FIFA.

Опис особливостей гри в міні-футбол

Міні-футбол або футзал ─ гра з напруженням пристрастей, адже найчастіше результат матчу неможливо передбачити заздалегідь. Результати мінливі, а необхідність швидкого ухвалення рішень кожним гравцем миттєво підвищує темперамент сутички за перемогу на полі.

Головна особливість міні-футболу полягає в тактиці. Гра проходить «один в один» ─ кожен гравець контролює дії свого супротивника з іншої команди, одночасно беручи участь в атаці й обороні.

У міні-футболі заборонені підкати та відсутні офсайди, крім того, для гри використовується зменшений м'яч із меншим відскоком ─ це впливає на динаміку протистояння команд.

Невеликий майданчик (20х40 м) збільшує кількість голів, гра стає дуже мобільною, хоч і базується на класичних футбольних правилах.

Міні-футбол навіть з урахуванням усіх своїх особливостей залишається колективною грою, тому кожен учасник повинен вміти підпорядковувати свої дії цілям команди, однаково успішно «зчитувати» наміри партнерів і дії суперників.

Визначення турніру: корпоративний або аматорський

Корпоративний турнір завжди аматорський, але аматорський не завжди корпоративний. Зібрати команду можна зі співробітників компанії ─ у такому випадку міні-футбол стане ефективним інструментом тімбілдінгу та вирішення конфліктів. Розмах заходу обмежується тільки бюджетом ─ якщо дозволяють кошти, провести його можна аналогічно світовому чемпіонату та навіть залучити спонсорів.

Перемога в корпоративному турнірі може стати сходинкою для участі в Аматорській міні-футбольній лізі України ─ чемпіонаті серед аматорських команд, заснованому у 2013 році.

Організація заходу

Чим вище рівень організації аматорських змагань з міні-футболу, тим більше задоволення отримають учасники команд і вболівальники. Саме тому важливо приділити увагу таким речам:

  1. Знайти оптимальне місце проведення ─ майданчик повинен бути безпечним, комфортним і вписуватися в концепцію «ціна=якість». Для аматорських турнірів у Києві краще зупинитися на футбольному полі «Гран-Прі», сертифікованому FIFA.
  2. Підібрати суддів і коментатора ─ це поліпшить змагальний фон заходу та його якість. Для підняття азарту часто використовується турнірна таблиця, яка працює в онлайн-режимі ─ спостерігати за матчем стає набагато цікавіше.
  3. Розрахувати час турніру ─ оптимальним вважається 12-15 хвилин на гру при кількості 3-6 матчів.
  4. Організувати фінал із нагородженням переможців ─ це можуть бути кубки, медалі або грошові винагороди.

Механіка самого заходу досить проста: потрібно визначити склад учасників турніру та розподілити їх на команди. Після жеребкування команди діляться на групи для старту групового етапу змагань. Оптимальна кількість гравців ─ 5х5 або 6х6 разом із воротарем.

Плей-офф проводиться після групового етапу для вибування переможених і визначення переможця.

Оренда поля для міні-футболу

Поле для міні-футболу ─ серце аматорського турніру, саме тому воно повинно бути якісним. «Гран-Прі» у Києві може похвалитися майданчиком із преміальним покриттям ULTIMA Grass, яке гарантує маневровість гравців. Учасники матчу зможуть повністю сконцентруватися на тактиці!

Розмір майданчика стандартний ─ 20х40 м, він оснащений необхідною розміткою та освітлюється після настання темряви, тому проводити аматорські матчі можна і в вечірній час. Крім того, «Гран-Прі» ─ це ще й комфортна інфраструктура з роздягальнями, душовими та стоянкою.

Дізнатися вартість оренди поля для турніру з міні-футболу можна телефоном.

Назад Вперед
Go top