Як почати грати в бадмінтон?

Як почати грати в бадмінтон?

Від простої розваги до професійного виду спорту ─ такий шлях пройшов бадмінтон. Займатися ним можна на рівні справжнього майстра або бути фанатом, не заглиблюючись у правила гри ─ в будь-якому випадку він стане прекрасним еквівалентом тренуванню.

1. Причини почати грати в бадмінтон

Бадмінтон дає гарне навантаження на організм ─ до нього варто придивитися, якщо набридли звичайні заняття в спортзалі та хочеться змінити вид активності. Почніть тренуватися з ракеткою, щоб:

 • Тримати м'язи в тонусі. Цей вид спорту поєднує в собі активні рухи руками, біг, розтяжку і статичні пози, зміцнює нижню й верхню частину м'язового корсета. Ви збережете прекрасну форму!
 • Розвивати гнучкість, витривалість і силу. Під час гри потрібно часто тягнутися за воланом у різні боки, що сприяє гарній розтяжці, а також підстрибувати, щоб зробити удар ракеткою ─ бадмінтон перетворюється в HIIT-тренування.
 • Прокачати координацію і швидкість реакції. Спритність, блискавичні рефлекси згодом стануть вашими постійними супутниками та не будуть зайвими в інших сферах життя. Постійна зміна траєкторії польоту волана розвиває швидкість прийняття рішень, важливу в критичних ситуаціях.
 • Зміцнити кістки, суглоби, судини. Повністю від проблем з кістками бадмінтон не захистить, але акумулювати кальцій допоможе, знижуючи тим самим ризик виникнення переломів і травм. Інтенсивна рухлива гра підвищує еластичність судин, не дає розвиватися остеопорозу, артриту та інших захворюванням суглобів.
 • Нормалізувати метаболізм і схуднути. Потрібен хороший комплекс вправ середньої інтенсивності? Вибирайте бадмінтон! Він не тільки підтримає вашу фізичну активність у нормі, але й допоможе в боротьбі із зайвою вагою, адже активні рухи в процесі гри гарантують спалювання 300-450 ккал/год. Завдяки анаеробному навантаженню поліпшується обмін речовин, а це позитивно впливає на фігуру, стан шкіри, волосся і нігтів.

Бадмінтон ─ ще й про здорове серце, гарну пам'ять і зниження рівня стресу. Регулярно відбиваючи волан, ви забудете про поганий настрій, станете краще спати та в цілому будете відчувати себе краще. Крім того, цим видом спорту можуть займатися діти ─ прекрасний аргумент, щоб купити абонемент на корт для всієї родини!

2. Кілька способів почати грати в бадмінтон

Полюбіть бадмінтон (а його любити є за що!), а потім починайте невелику підготовку:

 1. Купіть базовий набір гравця ─ ракетку для бадмінтону (оптимально ─ стандартну довжиною 67-68 см) і воланчик (краще кілька наборів).
 2. Далі справа за спортивним одягом ─ він повинен бути зручним, не сковувати рухів. Взуття вибирайте з нековзною підошвою, можете взяти спеціальні кросівки для бадмінтону.
 3. Забронюйте майданчик для гри в Києві ─ у «Гран Прі» ви можете тренуватися на зручних кортах з професійним покриттям в будь-яку пору року. Тут працює сервіс із перетяжки струн ─ ракетку швидко відремонтують в разі потреби.
 4. Знайдіть партнера. Бадмінтон ─ спорт для двох, грати в нього можна з другом, колегою або знайомим, що розділяє вашу пристрасть до відбивання волана. Якщо ви новачок, як партнера краще вибрати тренера ─ він скоректує вас у процесі та навчить основам.
 5. Підготуйтеся до навантаження. Хороша загальна підготовка, витривалість ─ запорука прекрасного самопочуття під час тривалої гри, тому не нехтуйте бігом і стрибками зі скакалкою. Не забувайте про розминку.

Щоб грати в бадмінтон у Києві, достатньо бажання і мінімальної підготовки!

3. Як правильно грати в бадмінтон

Хоч бадмінтон і схожий на теніс, правила гри тут відрізняються ─ їх важливо знати, якщо ви хочете відточувати свою майстерність.

Що потрібно запам'ятати:

 • Виграє той, хто першим набирає 21 очко та перемагає у двох геймах із трьох.
 • Якщо на рахунку кожної зі сторін по одній виграній партії, третій гейм вирішує результат зустрічі.
 • Програш зараховується в разі, якщо ви промахнулися ракеткою, волан торкнувся стелі, предметів поряд з ігровим майданчиком або впав на підлогу.
 

4. П'ять фактів про бадмінтон, про які ви не знали

Бадмінтон ─ це гра з цікавою історією, яка вміє дивувати. Посудіть самі:

1. У бадмінтон почали грати задовго до тенісу ─ 3000 років тому з'явилися перші прототипи волана.
2. Свого часу заслужив любов королів ─ свиту Катерини II правилам поводження з ракеткою навчав французький фахівець.
3. У Данії бадмінтон популярніший за футбол (!), відбиванню волана замість заняття іншими видами спорту надає перевагу кожен 50-й житель світу.
4. Технологія гри знаходиться в постійному розвитку ─ поліпшується форма, матеріали ракеток і воланів.
5. Бадмінтон впевнено тримає першу позицію серед ракеточних видів спорту по динаміці, оскільки розгін волана досягає 493 км/год.

5. Де знайти хорошого тренера?

Ніяких типових для новачка помилок ─ про це подбають тренери «Гран Прі»! Ви можете працювати із майстрами спорту міжнародного класу, постійно покращувати свою техніку і досягати нових висот.

Замовте тур по «Гран Прі» за телефоном, щоб переконатися в якості кортів!

Назад Вперед
Go top