Як виміряти результати схуднення

Як виміряти результати схуднення

Чому жир зникає, а вага не змінюється

Часто буває, що при активних силових навантаженнях ви бачите, що втрачаєте жир, але не кілограми. Цифри на вагах залишаються незмінними або навіть збільшуються. Це пов’язано з тим, що при занятті спортом ви нарощуєте м’язові тканини, які більш щільні, але важчі, ніж жирові. Так, 1 кг жиру займає в 4 рази більше місця, ніж м’язи. Тому маса тіла може збільшуватися, а об’єм — зменшуватися. Крім того, на показники вагів впливає також рідина, що затримується в організмі. Накопиченню зайвої рідини сприяє вживання солоної їжі, деяких ліків (антидепресанти, знеболюючі, засоби хіміотерапії тощо). Затримка води в організмі може виникнути також у менструальний період у жінок або перед ним та при тривалих авіаперельотах. Тому навіть при купі різних змін у співвідношенні м’язів, жиру і рідини в організмі, вага може залишатися такою як і була.

Як з'ясувати відсоток жиру

Чому не варто довіряти вагам

Користуючись лише звичайними вагами ви не зможете зрозуміти, чи схудли за рахунок втрати жиру, зайвої рідини або м’язів. Адже вони показують лише загальну вагу тіла. На щастя, технології не стоять на місці й вже з’явилися розумні ваги або ваги-аналізатори. За допомогою біоімпедансного аналізу вони можуть визначити співвідношення жиру, м’язів, кісток і рідини в організмі, оцінити ці показники, враховуючи вік і стать, і показати, що саме ви втрачаєте при вашому режимі тренувань. Такі чудеса можливі завдяки мікроімпульсам струму, які проходять через різні тканини і роблять аналіз на основі властивостей спротиву.

Звичайно, існують інші методи вимірювання. Наприклад, спеціальні калькулятори, у які потрібно внести дані про ваш зріст і об'єм шиї, талії та стегон. Є ще варіанти, які використовують інші формули і відповідно заміри, зокрема метод флоту США, К.Бейлі, ІМКА, індексу маси тіла. Останній розраховується дуже просто: діленням ваги у кілограмах на зріст у метрах в квадраті. Багато з таких калькуляторів існують у вигляді додатків на мобільні телефони або онлайн.

Також є спеціальний інструмент для вимірювання товщини жирових складок – каліпер. З його допомогою можна відслідкувати динаміку підшкірного жиру в тілі. Для комплексного розуміння ситуації радимо його використовувати разом з розумними вагами або калькулятором.

І, звичайно, зовнішній вигляд теж може багато чого сказати про успіхи в схудненні. Аналіз себе в дзеркалі, на фотографіях і в одязі, який постійно носите, можуть бути доволі дієвими інструментами.

Заміри

Те, як ви виглядаєте, співвідноситься швидше з об’ємом тіла, а не з вагою. Тому вимірювання об’ємів може бути більш дієвим у відслідковуванні прогресу, ніж зважування. Прості заміри сантиметром зможуть показати, за рахунок втрати яких тканин відбувається схуднення. Якщо звужується талія, а об’єми рук і ніг збільшуються, значить ви на вірному шляху і втрачаєте жир, а якщо ж навпаки, то відбувається так зване «шкідливе схуднення» за рахунок втрати м’язової маси. Заміри проводяться на руках, стегнах, грудях, гомілках і талії. Останні найбільш важливі та передбачувані, вони можуть розказати навіть про наявність жирових відкладень навколо внутрішніх органів, що дуже шкідливо для здоров’я.

При здійсненні замірів потрібно стояти в рівному положенні та не перетискати шкіру сантиметром. Це допоможе отримати максимально точні результати. Талію міряйте у найтоншій лінії на кілька сантиметрів вище від пупка, у той час як обхват стегон – в місці, де вони найбільш широкі. Шия, передпліччя і гомілки теж вимірюються в найширших частинах.

Проводити заміри параметрів тіла варто регулярно, але не частіше, ніж раз на місяць, кожного разу записуючи результати, щоб відслідковувати динаміку.

Висновки     

Не орієнтуйтеся тільки на цифри на вагах, щоб зрозуміти, чи худнете ви за рахунок втрачання жиру. Користуйтеся розумними вагами для визначення співвідношення жиру, м’язів і рідини в організмі. Приділяйте більше уваги об’єму тіла, а не вазі. Він дасть вам більш глибоку картину змін. Оберіть калькулятор з найоптимальнішою для вас формулою, вносьте заміри і відслідковуйте прогрес. А при регулярних тренуваннях і правильному харчуванні ви побачите його вже у найближчі тижні.

Записуйтеся на тренування в тренажерний зал «Гран-Прі» в центрі Києва. У нас ви зможете відвідувати групові заняття на будь-який смак, тренуватися індивідуально або з тренером. Вартість абонементів та клубних карт дивіться на сайті.

Назад Вперед
Go top