Як повернутися до тренувань після відпустки

Як повернутися до тренувань після відпустки

Ось і літо пройшло, наче й не бувало… Сподіваємось, у вас вийшло влаштувати собі незабутню відпустку. Шкіра сяє від золотистої засмаги, пам’ять телефона поповнилася безліччю гарних фотографій, а ваша — яскравими враженнями та емоціями. Час повертатися у звичайний режим, ходити на роботу або навчання, займатися повсякденними справами і врешті-решт віднести своє відпочиле тіло на тренування. Знаємо, після перерви зробити це не завжди просто, але ми спробуємо вам допомогти.

Що відбувається з тілом у разі перерви в тренуваннях

Уже в перші кілька днів люди, що кинули тренування, відчувають перепади настрою, адже падає кількість ендорфінів і адреналіну. Далі м’язи стають менш пружними. Через тиждень без занять починає падати VO2 max — показник, яким вимірюється рівень поглинання і використання кисню організмом. Від нього безпосередньо залежить ваша витривалість.

Причина цьому — зменшення серцевого м’яза й інтенсивності роботи серця. З його ослабленням скорочується й кількість крові, що переганяється. Згідно з дослідженнями півтора місяці без фізичних навантажень призводять до зменшення VO2 max на чверть.

Далі починають падати силові показники. З’являється зайва вага, бо обмінні процеси в організмі проходять менш інтенсивно. Через два тижні відпочинку скорочується кількість глікогену, м’язи втрачають тонус і починають зменшуватися в об’ємі. Причому в жінок це відбувається швидше, ніж у чоловіків.

Швидкість відновлення після відпустки

Тут усе залежить від кількох чинників:

  • як довго ви не займалися;
  • яким спортом ви займалися до цього;
  • наскільки часто ви тренувалися до перерви.
 

Через те, що першою страждає витривалість, навіть після невеликої перерви потрібно буде трошки попрацювати, щоби відновити її до колишнього рівня. Сила починає в’янути після двох тижнів без тренувань. Тому, навіть якщо ви відпочивали місяць, зміни в силових властивостях будуть мінімальними і вам знадобиться небагато часу, щоби вийти на колишні показники.

Звісно, якщо до відпустки ви займалися кілька місяців, то на відновлення спортивної форми доведеться витратити більше часу, ніж якщо до цього ви тренувалися роками.

У середньому для повернення у вашу минулу форму знадобиться до двох місяців. Якщо результат так само далекий від того, що було раніше, проаналізуйте програму, за якою займаєтеся, більш детально або краще зверніться за допомогою до тренера.

Головне — не намагайтеся увірватися відразу в інтенсивний графік, повертайтеся поступово і ставте собі цілі. Якщо зовсім складно, можливо, варто спробувати щось нове — те, що буде більше надихати.

А якщо знову перерва?

Скажімо так: від цього ніхто не застрахований. Але навіть якщо ви не зможете відвідувати повноцінні тренування, приділяйте хоча б трохи часу простим активностям. Наприклад, сходіть на прогулянку, почніть ранок із легкої зарядки, зробіть розтяжку. Можете попросити тренера скласти для вас персональну програму таких лайт-тренувань або надихніться підказками фахівців в інтернеті чи спеціальних додатках. Це полегшить ваш камбек у спорт фізично й морально й допоможе скоротити час відновлення.

Тренери Гран Прі готові повертати ваші тіла в «довідпускні» форми після будь-яких перерв на групових заняттях або індивідуальних тренуваннях. Інформацію про розклад і абонементи шукайте на нашому сайті.

Назад Вперед
Go top