Йога — це про вирішення фізичних і психологічних проблем, про прийняття свого тіла і налагодження внутрішньої цілісності. Виконуючи нескладні асани можна помітно схуднути, але є один важливий момент: відразу налаштуйтеся на тривалу роботу і не чекайте швидкого результату. Йога ефективно прибирає зайву вагу, головне — не закидати тренування.
Йогівські правила харчування
Усвідомлене харчування, що поширюється не тільки на вибір продуктів — до цього рано чи пізно приходять всі йоги:
- Пиття невеликими порціями кожну годину. 100 мл чистої води — ідеальний об'єм, який організм засвоює без додаткового навантаження на нирки. Не потрібно доводити себе до стану спраги — рівномірно вживайте воду протягом дня.
- Гарячі сніданки. Поїсти протягом години після пробудження, щоб мозок отримав глюкозу, запустилися процеси травлення і обмін речовин — найкраще рішення. Не вибирайте холодну їжу — вона буде перебувати в шлунку, поки не зігріється до потрібної температури, і тільки потім почне засвоюватися. Ідеально снідати кашами з цільнозернових злаків, додаючи до них топлене або вершкове масло, злегка протушковані фрукти.
- Максимум їжі в обід. Вдень травна система працює на повну потужність, ретельно переварюючи і засвоюючи їжу, яка надходить до організму, і не відкладаючи її про запас. Споживайте основну кількість їжі в обідню пору — тіло буде вам вдячне.
- Легкі вечері. Якщо лягаєте спати пізно, обов'язково влаштовуйте собі пізні вечері після 18.00. Віддавайте перевагу легким крем-супам, молоку з медом або какао — така їжа швидко виводиться зі шлунка.
Вирішили схуднути за допомогою йоги — не пропускайте момент насичення. Ретельно пережовуйте їжу — так вона краще засвоюється, а ви швидше наїстеся і не «нахапаєтеся» зайвого.
Які вправи найкраще спалюють вагу?
Для боротьби із зайвою вагою вибирайте перевернуті асани — «Горки», нахили в сидячому або стоячому положенні допоможуть схуднути.
Наступним етапом будуть «Плуги» або «Поза дерева», «Поза воїна», які задіюють живіт і позитивно впливають на органи шлунково-кишкового тракту, лімфатичну систему. Виконувати асани можна по черзі, залишаючись в одній більше 18 секунд.
Пам'ятайте: виконувати більш складні асани варто, коли м'язи стануть міцнішими і звикнуть до навантаження. Не забувайте про планомірність.
За допомогою якої йоги краще худнути
Вибираючи стиль йоги, орієнтуватися варто як на рівень фізичної підготовки, так і на особливості тіла, психологічний стан. Напрямків багато, при цьому їх можна поєднувати один з одним — так заняття стануть ще ефективнішими.
Айенгар-йога — оптимальний варіант для новачків, які прагнуть схуднути вдома. Напрямок добре опрацьовує баланс і тонус організму із самого початку тренувань.
Коли тіло звикне до навантажень, а асани будуть виходити легше, переходьте до більш складних напрямків, наприклад, аштанга-йоги.
Для тих, хто займається практикою давно, найкраще підійдуть динамічні стилі — віньяса, кундаліні.
Ефект від занять йогою для зниження ваги
Групові йога-практики вимагають не тільки максимальної концентрації, але і енергійного дихання, в результаті якого клітини повноцінно насичуються киснем. Тіло поступово покращується, відбуваються позитивні зміни:
- «розганяється» метаболізм;
- внаслідок нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту організм очищається від шлаків;
- зникає сонливість, рідше відчувається втома.
Йога-тренування в Києві — це прямий шлях до еластичних м'язів, підтягнутої шкіри і стрункого тіла. Практики тримають організм у тонусі, покращують настрій і знімають стрес.
Комплекс вправ для новачків
Займатися йога-практикою для боротьби із зайвою вагою можна і новачкам — тут не потрібна серйозна підготовка. Виконання базових вправ вже приведе до результату.
Вправа 1
Капалабхаті:
- Стопи розставте на ширину таза, підтягніть тіло і тримайте спину рівно.
- Робіть вільний вдих, на видиху підтягуйте пупок до хребта на максимумі.
Важливо: залишайтеся в нерухомому стані, коли виконуєте вправу, робіть її у швидкому темпі. 20—25 вдихів-видихів має припадати на 1 підхід.
Вправа 2
Обертання плечима з одного боку в інший потрібно виконувати таким чином, щоб частина тіла, яка не задіяна в асані, не рухалася. Ноги завжди ставте на ширині плечей, розташовуючи стопи паралельно.
Коли руки підняті перед собою до рівня плечей, повертайте їх разом з головою справа наліво, не прогинаючись при цьому в поперековому відділі.
Вправа 3
Агнісара-дхауті:
- Займіть позицію у напівприсяді та упріться руками в коліна.
- Видихніть повітря з легенів повністю.
- Зробіть «псевдо» вдих — черевну порожнину підтягніть до хребта, звільніть м'язи і поверніть живіт у попереднє положення.
- В кінці повністю розслабляйтеся і неспішно вдихайте.
Важливо: агнісара-дхауті ідеально виконувати в 3—5 циклів.
Вправа 4
Уткатасана:
- Прийміть «позу стільця» — на видиху опускайтеся так, ніби сідаєте на стілець.
- Під час присідання піднімайте руки над головою, тримаючи їх паралельно.
- Стійте в положенні не менше 30 секунд.
Важливо: таз не повинен прогинатися, а коліна виходити за зону п'ят.
Підіб’ємо підсумки
Регулярна йога — інвестиція у своє здоров'я. Купуйте абонемент в «Гран Прі», щоб займатися під керівництвом кращих тренерів і навчитися чути власне тіло.
Не пропускайте заняття — в йозі, як і в інших напрямках фітнесу, важлива регулярність. Тільки так ви досягнете поставленої мети і скинете зайву вагу.