Під час вагітності доводиться відмовитися від деяких фізичних навантажень. Щоб залишатися у формі й прекрасно себе почувати, займайтеся акваеробікою для вагітних. У фітнес-клубі Гран-Прі заняття для вагітних у басейні проводить майстер спорту, багаторазова чемпіонка України з плавання та водного поло Олександра Шахова. У цій статті Олександра відповідає на питання про користь аквафітнесу для вагітних, вправи, правила під час тренування і ділиться рекомендаціями, що допоможуть не нашкодити собі та своєму малюку.
Чим корисні акваеробіка і плавання для вагітних?
«Заняття в басейні зміцнюють тіло, завдяки чому вагітність протікає набагато легше. За рахунок відчуття невагомості у воді знімається навантаження з хребта і суглобів. Опрацьовуються і зміцнюються м'язи тазового дна, тим самим вони готуються до пологів. Також у воді знімається набряклість нижніх кінцівок і поліпшується відтік крові. Таким чином, зміцнюється серцево-судинна система. Ще один важливий плюс акваеробіки для вагітних - зміцнення дихальної системи. Під час тренувань в басейні виконуються різні вправи на затримку дихання, що готує дихальну систему до потуг під час пологів»
Які вправи можна виконувати під час вагітності?
«Якщо у вас немає протипоказань, можете виконувати всі вправи, які дає тренер. Це вправи, спрямовані на опрацювання м'язів спини, ніг, сідниць, грудей, верхніх кінцівок. Також для вагітних показані різні вправи з плавання. У горизонтальному положенні розвантажується поперек, помітно знижується навантаження матки на нирки»
Які вправи протипоказані ля вагітних?
«Не рекомендую навмисно опрацьовувати прес і косі м'язи живота. Вони і так задіюються при стабілізації тіла у воді. Не раджу амплітудні рухи ніг через перед (удари через перед, махи, робота ніг кролем з великою амплітудою і крос-кантрі). Ці вправи можна виконувати, але не амплітудно.
На що ще варто звернути увагу?
«Рекомендую займатися аквафітнесом для вагітних з другого триместру, за умови, що немає протипоказань від гінеколога.
Температура води повинна бути комфортною, не нижче 27-28 градусів. Протягом всього тренування потрібно контролювати свій стан і повідомляти тренера про самопочуття. Купальник повинен бути зручним, не здавлювати і не стискати тіло. На заняття акваеробікою не треба надягати гумову шапочку, так як у воді тіло не пітніє і терморегуляція проходить через голову. Тренуватися треба так, щоб не остигати. Якщо стало прохолодно, можна трохи погрітися в душі.
Інтенсивність тренування не повинна бути високою: працюйте в спокійному або середньому темпі, рухи робіть плавно»
У фітнес-клубі Гран-Прі є всі умови для безпечних і комфортних занять для вагітних у басейні. У нас можна відвідувати групові тренування або ж замовити персональне заняття. Крім того, на території клубу розташовано медкабінет, в якому працює акушер-гінеколог.
У цьому ролику Олександра Шахова ділиться своїм безцінним досвідом тренувань під час вагітності та розповідає, чому для малюка важливо, щоб його мама займалася спортом.
Не сумнівайтеся, з Гран-Прі ви будете у відмінній формі під час вагітності!