Заняття спортом після коронавірусу

Заняття спортом після коронавірусу

Нарешті на руках такий очікуваний негативний результат тесту і зникли симптоми перенесеного коронавірусу, що дібрався таки і до вас. Тепер так хочеться повернутися до улюблених тренувань. Але не варто поспішати. Щодо повернення до спортивних активностей після хвороби у медиків з усього світу думка одна – швидко увірватися в звичний режим тренувань не вийде і не варто, навіть тим, хто переніс коронавірус у найлегшій формі. Запасайтеся терпінням, процес камбеку буде тривалим.

Що відбувається з органами під час коронавірусу

Небезпека COVID-19 у тому, що окрім ураження легень і всієї дихальної системи, він також негативно впливає на серце, судини, нирки, головний мозок і нервову систему. Для боротьби з вірусом організм починає неконтрольовано виділяти занадто багато імунних клітин, що призводять до руйнування тканин. Зокрема, виникає запалення серцевого м’яза – міокардит, з наступним порушенням циркуляції крові, задишкою, закупоркою судин. Через нюховий нерв вірус потрапляє до головного мозку, поражаючи центри автономного дихання та серцебиття. Зазвичай хвороба супроводжується постійною втомою, сонливістю та апатією, бо організм витрачає всі сили на боротьбу. Органи не отримують достатньо кисню, порушується процес травлення, через відсутність навантажень зменшується м’язова маса. У результаті усіх цих процесів маємо дефіцит енергії.

Як повернутися до фізичної активності

Відновлювати заняття спортом потрібно поступово. Почніть з легких вправ, займаючись у повільному темпі до 15 хвилин на день. Обов’язково звертайте увагу на самопочуття під час тренувань, а особливо на наступний день. Якщо немає ніяких ускладнень, можна поступово нарощувати темп і збільшувати тривалість занять. На перших етапах відновлення ідеально підійде ранкова зарядка, піші прогулянки, ходіння сходами. Одразу краще займатися сидячи, постійно робити перерви, пити воду, не перевантажувати організм до відчуття втоми. Подбайте про збалансоване харчування з високим вмістом протеїну. Це допоможе швидше повернути силу м’язів. 

Хорошим варіантом для відновлення спортивної активності може стати йога. Фітнес-клуб «Гран Прі» пропонує індивідуальні та групові заняття в студії з кращими тренерами Києва.

Для очищення легень від мокротиння підходить плавання та біг. Звісно, на перших етапах бігати варто в повільному темпі, переходячи на ходьбу. І тут ми теж надаємо можливість максимально комфортних і приємних занять. У оздоровчому басейні «Гран Прі» температура води сягає 27-28 градусів, що полегшує роботу серця, а бігова доріжка має спеціальне покриття, що зменшує навантаження на суглоби. 

Коли можна збільшувати навантаження

Відновлювати заняття спортом після коронавірусу варто коли при щоденній активності не відчувається слабкість і занепад сил. Хворобу кожен переносить по-різному, тому і про час готовності повернутися до інтенсивних тренувань теж варто говорити індивідуально. У когось він може настати через 5 днів, а в когось – через 90.

Зазвичай, якщо у вас захворювання протікало майже безсимптомно і до цього ви регулярно займалися, то вже через кілька днів після одужання можна починати потроху тренуватися.

Якщо ковід пройшов у легкій або середній формі важкості, рекомендовано утриматися від навантажень протягом двох тижнів. Коли ж відчуваєте покращення самопочуття і повернення сил, можна відновити спортивні заняття, але перед збільшенням інтенсивності тренувань варто зробити електрокардіографію.

Тим, хто мав ускладнення при перебігу хвороби, потрібно почекати із поверненням у спорт і пройти додаткові обстеження.

Чого варто уникати   

На це питання відповідь усіх медиків і тренерів одна: потрібно уникати перевантажень і слухати своє тіло. Якщо при збільшенні інтенсивності занять ви відчуваєте нудоту, запаморочення, задишку, непомірно високий пульс, тривале відновлення пульсу, біль у грудях чи проблеми із зором, одразу зупиняйте тренування. Відпочиньте мінімум добу і поверніться до попередніх навантажень.

Бажаємо вам швидкого відновлення і чекаємо у «Гран Прі». З розкладом наших занять, вартістю абонементів та клубних карт можете ознайомитися на сайті.

Назад Вперед
Go top